Mi szükséges az ajánlat kéréshez?
Legelőször is érdemes meghatározni, hogy mikor, hol, és hányan szeretnének hajózni. A hajózási térségekről a látnivalók/kikötők menüpont alatt olvashat bővebb infomációkat.
Nincs hajóvezetői engedélyem!
A vitorlásokat minimum B kategóriás tengeri hajóvezetői engedéllyel lehet bérelni, kivéve a csatornahajókat, melyhez nem szükséges hajózási tapasztalat. Ha Ön, vagy csapata nem rendelkezik hajóvezetői engedéllyel, úgy természetesen lehetőség van hajóvezetőt kérni, aki a bérlés időtartama során végig Önökkel lesz a hajón, és minden hajózással kapcsolatos teendőt ellát. A hajóvezető lehet magyar, vagy akár helyi (az adott hajózási országban élő ) személy is.
Mit tartalmaz az ajánlat?
Az ajánlat minden esetben több hajót tartalmaz az Ön kérésének megfelelően. A hajók adatai (kabinok száma, fürdők száma, vitorlázat, további felszereltség), valamint a hajó bérleti díja is szerepel. Minden hajónak van egy takarítás/transit log díja, ezt is feltűntetjük, valamint az opcionálisan igényelhető külmotort is, mely a mentőcsónakhoz tartozik.
Milyen járulékos költségek vannak?
Egy hajó bérlés során több járulékos költség is felmerülhet: utazás költsége, ellátás, kikötőben autó parkolói díj, hajó üzemanyag díja, kikötői díjak, helyiadó, kaució/kaucióbiztosítás, opcionálisan utasbiztosítás, hajóvezető díja.
Mi alapján béreljek először hajót?
Amennyiben először bérelne vitorlást, bizonyára nehéz lehet eldönteni a sok hajótípusból, hogy mely hajó lenne megfelelő Önnek, így ez esetben nyugodtan kérje segítségünket.
Hányan lehetnek a vitorláson?
A férőhelyeknél megadott létszámmal tartozkódhatnak a hajón, amennyiben hajóvezetőt is igényelt úgy őt is bele kell számolni a létszámba. A hajózásnál nem tesznek különbséget kisgyermek és felnőtt között, tehát kortól függetlenül mindenki egy főnek számít, és a férőhelynél megadott számot semmi esetben sem lehet túllépni.
Mi történik amikor lefoglaltam egy hajót?
A hajó bérlése után egy board passt küldünk Önnek, mely tartalmazza, hogy pontosan hol veheti át a hajót, mi a hajó neve, mely kikötőben áll. Az adott kikötőben pedig már segítenek Önnek az eligazodásban.
Hol alszik a hajóvezető?
A hajóvezető általában a szalonban alszik, de természetesen amennyiben Ön szeretné, úgy külön kabint is biztosíthat számára. Amennyiben nem magyar hajóvezetőt igényel, úgy a hajóvezetőnek mindenképpen külön kabint kell biztosítania, így a hajó kiválasztásakor erre is figyelni kell.
Van-e ellátás a hajón?
A hajók úszó apartmanként működnek, tehát az ellátásról Önnek kell gondoskodnia. A hajók teljesen felszerelt konyhával rendelkeznek, így természetesen lehetőség van főzésre is.
Mik azok a kikötői díjak?
A hajózás során érdemes megállni időnként kikötőben is, hogy a hajót árammal, illetve vízzel is fel lehessen tölteni. Természetesen lehetőség van arra is, hogy Ön végig öblökben horgonoyzzon, de kb. 3 naponta érdemes azért kikötőbe is betérni. A kikötői díjak, attól függően, hogy Ön mely város kikötőjét hazsnálhja változik. A kikötői díjakat csökkenti az is, ha nem kikötőbe áll be, hanem bóján, vagy városfalon áll meg.
Hogy tudom megtankolni a hajót?
A hajót teli tankkal adják át a bázison, így Önnek is teli tankkal kell vissza adnia a hajót. Ezt érdemes a bázis kikötőhöz legközelebb eső benzinkútnál visszatérés előtt megcsinálni.
Miért kell letenni a kauciót?
A kaució arra szolgál, hogy amennyiben kár keletkezik, úgy ebből az összegből vonják le a kár értékét. Természetesen amennyiben sérülés nélkül viszi vissza a hajót , úgy maradéktalanul vissza kapja ezt az összeget. Amennyiben bérelt hajóvezetőt úgy az hajó vezetéséből eredő hibákért maximálisan a hajóvezető felelős.
Mikor kell visszavinni a hajót?
A hajót legtöbb esetben péntek estére kell visszaadni, de természetesen szombat reggelig a hajón lehet aludni, amennyiben a board passon ez másként nem szerepel.
Amennyiben további kérdése merülne fel, kérjük keressen bennünket és szívesen segítünk!